Robin van Persie Fenerbahçe yönetimine rest çekti!

Ankara’da ‘Öğretmenime Dokunma’ kampanyası

Siirt’ten acı haber: 2 korucu şehit!

Beşiktaş’ın eski golcüsü Demba Ba, geliyor

Üç ülkeden ABD’ye seyahat uyarısı

Dünya 11 Temmuz 2016
562 views

Bahamalar, BAE ve Bahreyn ABD’ye gidecek olan vatandaşlarına dikkatli olma uyarısında bulundu.

abd-polis-dayakBahamalar’ın ardından iki Ortadoğu ülkesi, ABD’de siyahların polis tarafından öldürülmesine tepki olarak düzenlenen ve sık sık çatışmalara sahne olan protestolardan dolayı, ABD ile ilgili seyahat uyarısında bulundu.

ABD polisinin Louisiana ve Minnesota’da siyahları öldürmesinden sonra hafta sonu gerçekleşen eylemlerin ardından ABD, Ortadoğu ve Karayipler’deki hükümetler için bir endişe odağı haline geldi. Tek başına hareket eden siyah bir silahlı saldırganın perşembe gecesi

Dallas’ta 5 polis memurunu öldürmesinden sonra da ABD’de tansiyon yükselmişti. Eylemler, polis ve göstericiler arasındaki çatışmalarda birçok tutuklama, kavga ve yaralanmalara sebep oldu.

Daha önce Bahamalar, ABD’ye gidecek vatandaşlarına dikkatli olmaları uyarısında bulunmuştu. Küçük bir Ortadoğu ülkesi olan Bahreyn’in ABD Büyükelçisi, “ABD’deki eylemler ve kalabalık alanlarda bulunma konularında dikkatli olun” diyerek, cumartesi günü Twitter üzerinden vatandaşlarını uyardı. Birleşik Arap Emirlikleri de, öğrencileri ve ABD’de bulunan diğer vatandaşlarını dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

ABD şiddet ve siyasi istikrarsızlıkla boğuşan ülkelerden uzak durmaları veya bu ülkelerde dikkatli olmaları konusunda ABD vatandaşlarına sıklıkla seyahat uyarılarında bulunuyor.

Etiketler: , , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.