Robin van Persie Fenerbahçe yönetimine rest çekti!

Ankara’da ‘Öğretmenime Dokunma’ kampanyası

Siirt’ten acı haber: 2 korucu şehit!

Beşiktaş’ın eski golcüsü Demba Ba, geliyor

Kabinenin tek kadın bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sosyal medyacı!

Politika 25 Mayıs 2016
711 views

Yeni kabinenin tek kadın bakanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın Sosyal Medya Yapılanmasını kuran isim.

fatma-betul-sayan-kaya!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak görev yapan Fatma Betül Sayan Kaya, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi’nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı.

Fatma Betül Sayan Kaya aynı zamanda AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın Sosyal Medya Yapılanmasını kuran isimlerden birisi. Bu anlamda sosyal medyaya da oldukça yakın bir isim.

EMİNE ERDOĞAN’LA BERABER KOŞTURDU

Fatma Betül Sayan Kaya’nın ailesi Erdoğan ailesine yakın bir aile. İki ailenin dostlukları Refah Partisine dönemine kadar uzanıyor. Fatman Betül Sayan Kaya’nın annesi ve Emine Erdoğan o dönemler parti teşkilatında beraber koşturmuşlar.

Fatma Betül Sayan’ın kardeşi Ayşe Hilal Koytak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak çalışıyor. Ağabeyi ise yine tanıdık bir isim; Bilgi İletişim Teknolojileri Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan.

atma-betul-sayan

FATMA BETÜL SAYAN KAYA ASLEN NERELİDİR?
Fatma Betül Sayan Kaya Elektrik-Elektronik Mühendisi. İstanbul, Fatih’te hukukçu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu Fatih İlkokulu’nda okuduktan sonra Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni (English High School) birincilikle bitirdi. Üniversite sınavlarında derece yaparak Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde burslu olarak okudu, şeref derecesiyle mezun oldu.İş hayatına Satürn Mühendislik’te proje uzmanı olarak başladı. Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi’nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı.
2009 yılında Türkiye’ye döndü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazanarak Tıp Eğitimine başladı.2009 yılındaki 5.Olağan Kongre ile AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Daha sonra Sn.Recep Tayyip Erdoğan’la 2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak çalıştı.
2012 yılındaki kongreyle tekrar İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve AK Parti İstanbul Tanıtım Medya’dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandı. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın Sosyal Medya Yapılanmasını kurarak 39 ilçede ekipler oluşturulmasına öncülük etti.İ 3 kademe Sosyal medya eğitimlerini başlattı. İstanbul Kültür ve Sanat Politikaları Komisyon Başkanlığı yaptı. 2014 Yerel Seçimleri Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım Medya Sorumlusu ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan İstanbul seçim ofisi Tanıtım Medya Sorumlusu olarak görev yaptı.
Evli, 1 çocuk annesi. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.