Robin van Persie Fenerbahçe yönetimine rest çekti!

Ankara’da ‘Öğretmenime Dokunma’ kampanyası

Siirt’ten acı haber: 2 korucu şehit!

Beşiktaş’ın eski golcüsü Demba Ba, geliyor

Jessica Alba, şirketini 1 milyar dolara satmaya hazırlanıyor

Dünya, Ekonomi, Magazin 21 Eylül 2016
433 views

Hollywood’un ünlü isimleri bu kez filmleri ile değil şirketleri ile gündemde. Ünlü aktris Jessica Alba, 2011’de kurduğu kozmetik şirketini 1 milyar dolara satmaya hazırlanıyor. Paul Newman’ın sahibi olduğu gıda firması da yaptığı 450 milyon dolar bağışla konuşuluyor.

jessica-albaJessica Alba, Hollywood’un genç ve başarılı aktrislerinden. 13 yaşından beri filmlerde rol alan Alba, bu kez iş kadını olarak ekonomi dünyasında adından söz ettiriyor. Alba’nın 2011’de kurduğu kozmetik şirketine dünyanın önde gelen kimya devlerinden biri talip.

Şirket, doğal maddelerden kozmetik ve sağlık ürünleri üretiyor. Firmanın en büyük özelliği toksik içermeyen maddeler kullanması. Ntv’de yer alan habere göre Alba’nın firmasının 1 milyar dolara el değiştirmesi bekleniyor.

Filmlerden kazandığı servetle iş dünyasına adım atan ilk yıldız Alba değil. Paul Newman da 1982’de “Newman’s Own” isimli bir firma kurmuştu. “Newman’s Own” bugün 200’ün üzerinde ürünü olan bir gıda devi. Paul Newman’ın firması bugüne kadar vakıflara 450 milyon doların üzerinde bağış yaptı.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.