Robin van Persie Fenerbahçe yönetimine rest çekti!

Ankara’da ‘Öğretmenime Dokunma’ kampanyası

Siirt’ten acı haber: 2 korucu şehit!

Beşiktaş’ın eski golcüsü Demba Ba, geliyor

Genelkurmay : 6 hedef imha edildi, 6 terörist öldürüldü

Gündem 12 Haziran 2016
334 views

Genelkurmay Eruh ve Beytüşebap kırsalına düzenlenen hava operasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Buna göre operasyonda 6 hedef imha edildi, 6 terörist öldürüldü.

Genelkurmay Başkanlığı, Eruh ve Beytüşebap kırsalına düzenlenen hava operasyonunda 6 hedefin imha edildiğini, Hakkari’de ise 6 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

genel-kurmay-logo-korsan-kedi

 

TSK‘nın sitesinde şu ifadelere yer verildi;

Bingöl / Adaklı’da icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarına ait yaşam malzemeleri ele geçirilmiş ve imha edilmiştir.

Siirt / Eruh ve Şırnak / Beytüşşebap kırsalında güvenlik kuvvetlerine saldırı hazırlığındaki terörist gruplar icra edilen hava harekâtı ile etkisiz hale getirilmiştir.

Mardin / Nusaybin’de terör örgütünden kaçan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist teslim olmuştur.

Şanlıurfa / Viranşehir’de bölücü terör örgütüne yardım ve yatakçılık yapan bir şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bombalı araç saldırısında kullanılacağı tespit edilen bir araca el konulmuştur.

Batman / Sason’da icra edilen operasyonda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme (iki kg C4 patlayıcı, 25 kg Amonyum Nitrat, beş silikon, dokuz koli bandı, 5.000 m bobin teli, 200 m elektrik kablosu, 12 elektrik bandı) ve muhtelif yiyecek (beş kg reçel, beş kg ayçiçek yağı, beş kg helva) ele geçirilmiştir.

Hakkâri / Şemdinli’de bir üs bölgesine silahlı saldırıda bulunan altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Diyarbakır / Lice’de bir ev ve eklentilerinde yapılan aramada;

– iki Kaleşnikof piyade tüfeği, 28 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirilmiş,
– tarlada ekili halde bulunan 2.400 kök hint keneviri imha edilmiştir.

Siirt / Eruh’ta icra edilen operasyonda bir el bombası, iki sırt çantası, bir dürbün, muhtelif yaşam ve yiyecek malzemeleri ele geçirilmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.