Robin van Persie Fenerbahçe yönetimine rest çekti!

Ankara’da ‘Öğretmenime Dokunma’ kampanyası

Siirt’ten acı haber: 2 korucu şehit!

Beşiktaş’ın eski golcüsü Demba Ba, geliyor

Filin fırlattığı taş 7 yaşında bir çocuğun ölümüne neden oldu

Dünya, ilginç haber 29 Temmuz 2016
470 views

Filin fırlattığı taş 7 yaşında bir çocuğun ölümüne neden oldu. İlginç olay Fas’ın Başkenti Rabat’ta bir hayvanat bahçesinde meydana geldi. Filin fırlattığı taş 7 yaşındaki kız çocuğunu canından etti.

fil-kiz-cocugunu-oldurdu

bbctürkçe’nin haberine göre Fas’ın başkenti Rabat’ta yedi yaşındaki bir kız çocuğu, hayvanat bahçesinde bir filin fırlattığı taşın basına isabet etmesi sonucu öldü.

Hayvanat bahçesi yetkililerinin açıklamasına göre, fil hortumuyla yerden bir taşı kavrayarak havaya fırlattı. Ziyaretçilerle hayvanları ayıran çiti aşan taş çocuğa çarptı.

Hastaneye kaldırılan çocuğun kurtarılamadığı belirtildi.

Hayvanat bahçesi yönetimi, filin yer aldığı bölümün uluslararası standartlara uygun olduğunu savunurken, bunun sıra dışı bir durum olduğunu vurguladı.

Amboselli Filleri Koruma Vakfı’ndan Phyllis Lee de bir filin taş ya da ağaç dallarını, hedef gözeterek fırlatmasının çok sıra dışı bir olay olduğunu belirtti.

Lee “Bu gibi durumlar filler kızgın olduğunda ya da sıkıldıklarında gerçekleşebilir. Bence filin çocuğu doğrudan hedef alması pek mümkün değil, bir kızgınlık gösterisi olabilir. Doğal ortamlarında olmayan hayvanların ne yapacağını tahmin edemezsiniz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.