Robin van Persie Fenerbahçe yönetimine rest çekti!

Ankara’da ‘Öğretmenime Dokunma’ kampanyası

Siirt’ten acı haber: 2 korucu şehit!

Beşiktaş’ın eski golcüsü Demba Ba, geliyor

Fikret Orman: Galatasaray’la dostlukları pekişir

Spor 21 Eylül 2016
356 views

Orman, Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun “Hakemler Beşiktaş’ı kolluyor” açıklamasına yanıt verdi. Orman, “Galatasaray ile maç yağacağız ancak bir Fenerbahçe yöneticisinin Galatasaray tarafında hareket etmesine sevindim” şeklinde konuştu.

fikret-orman-mahmut-usluSiyah-beyazlı takımın başkanı Fikret Orman, BJK TV’de önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak hafta sonu Galatasaray ile oynayacakları derbi maçıyla ilgili konuşan Orman, “Vodafone Arena’da ilk derbi olması çok hoş. Uzun zaman sonra deplasman yasağı kalkacak. Bu işte öncülüğü biz yaptık. Derbiden güzel bir sonuçla ayrılmayı diliyoruz. Taraftarlarımız derbi maçta sakin olmalı. Kulübe zarar verecek davranışlardan kaçınmalı. Tahriklere kapılmamalılar. Vodafone Arena’daki ilk derbiyi güzel bir şekilde kazanarak tarihe geçelim. Beşiktaşlılık efendiliktir. Geliyorlarsa biz de gideceğiz. Güzel bir lig olsun. Kimse bunu çirkinleştirmesin. Biletler satılmış vaziyette. Umarım tarihe güzel anılarla geçen bir derbi olur. Beşiktaşlılar Vodafone Arena’da şölen havası yaşıyor. Taraftarlarımızın içinde olacağı organizasyon hazırlıklarımız var” dedi.

“KARABORSAYI ENGELLEMEK İÇİN BİLET FİYATLARINI YÜKSEK TUTTUK”

32 bin civarında kombineyle oynadıklarını ifade eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Daha fazla kombine satamıyoruz. Bilet fiyatı konusunda taraftar haklı ama biletler karaborsada satılacağına Beşiktaş para kazansın. Bütçemizi aşmadık. Fazla gelir elde etmek için karaborsayı engellemek için bilet fiyatlarını yüksek tuttuk” diye konuştu.

“GİDENLER ANLIYOR BEŞİKTAŞ’IN KIYMETİNİ”

Avrupa’da Türkiye’yi temsil ettiklerini ancak fikstür konusunda sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Orman, şunları söyledi:

“Ülkemizi Avrupa’da temsil ediyoruz. Yetkililerle fikstür konusunu konuştum. Onlar da değerlendirdiler. Demek ki yapamadılar. İşimize bakacağız. Beşiktaş huzurlu bir yer. Başka bir yerde olmuyor. Gidenler anlıyor Beşiktaş’ın kıymetini. Almanya milli takımına Mario Gomez’i biz gönderdik. Keşke farklı değerlendirmiş olsaydı. Allah yolunu açık etsin. Beşiktaş çok iyi ve huzurlu bir kulüp. Burada kalanlar çok mutlu. Gomez’in sözleşmesini istedik bekliyoruz. Yakın zamanda hukuksal sürece başlarız gibi gözüküyor.”

Taraftarların bilet fiyatlarına gösterdiği tepkiye hak verdiğini söyleyen Orman, “Biz taraftarın yönetimiyiz. Dinamo Kiev maçında bilet fiyatlarını düşüreceğiz” ifadesini kullandı.

“GALATASARAY’LA DOSTLUKLARI PEKİŞİR”

Fenerbahçe basın sözcüsü Mahmut Uslu’nun”Futbol Federasyonu ve hakemler Beşiktaş’ı kolluyor. Neden kolluyor anlamış değilim” sözlerinin hatırlatılması üzerine Başkan Orman,”Beşiktaşlıların bir duruşu vardır, onun için ben bu tür polemiklere girmeyeceğim. Ama şu açıdan sevindim, Galatasaray ile maç yağacağız ve bir Fenerbahçe yöneticisinin Galatasaray tarafında hareket etmesine sevindim. Aralarındaki dostluk pekişir” şeklinde konuştu.

“BAZI ENDİŞELERİM VAR”

Derbide deplasman yasağının kalkmasının gündeme gelmesi konusunda da açıklamalar yapan Orman, “Uzun aradan sonra deplasman yasakları kalkıyor. İki takımın da seyircisinin olacağı güzel bir maç bekliyoruz. Umarım bizim için sonuç da güzel olur. Ancak bazı endişelerim de var. Vodafone Arena akustik olarak çok güzel bir stadyum ama amacı Beşiktaş’a hizmet olan taraftar gruplarının sakin olmalarını rica ediyorum. Rakip takım taraftarının da aynı tutumda olmasını rica ediyorum. Beşiktaş’ın çok güzel bir kadrosu var, taraftarlarımız ile buluşup maçı kazanacağız. Galatasaray taraftarına ayrılan biletleri Galatasaray kulübüne vereceğiz. Satışı onlar yapacak. Ayrıca taraftarımızla bütünleşmemizi sağlayacak yeni bir organizasyonumuz var. Bu bir sürpriz olacak. Bütün futbolseverlerin beğeneceğini düşünüyorum. Skor ile ilgili bir tahminde bulunmak istemiyorum. Beşiktaş’ın kazanacağına dair bir tahminde bulunsam karşı taraf için motivasyon kaynağı oluyor.” ifadelerini kullandı.

DERBİ BİLETLERİ

Derbi bilet fiyatlarının yüksek olması yönünde yapılan eleştirilere de değinen Fikret Orman, “Bilet fiyatları konusunda taraftarımız haklı ama diğer türlü biletler karaborsaya düşüyor. Karaborsacılar kazanacağını Beşiktaş kazansın. Dinamo Kiev maçında bilet fiyatları biraz daha düşecek. 32 bin kombinemiz var. Sponsorlarla beraber elimizde 6 bine yakın bilet kalıyor. Kiev maçı için bilet fiyatlarını düşürdük eminim alanlar memnun kalırlar” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.