Robin van Persie Fenerbahçe yönetimine rest çekti!

Ankara’da ‘Öğretmenime Dokunma’ kampanyası

Siirt’ten acı haber: 2 korucu şehit!

Beşiktaş’ın eski golcüsü Demba Ba, geliyor

Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu Türkiye’ye döndü!

Dünya, Gündem 3 Haziran 2016
1.490 views

Almanya Federal Meclisi’nin Ermeni iddialarına ilişkin yasa tasarısını kabul etmesinin ardından, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu Türkiye’ye döndü.

Huseyin-Avni-Karslioglu

Türk Hava Yolları’na ait uçakla saat 19.00’da Berlin’den İstanbul’a gelen Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, “Öncesinde çok konuşuldu, çok anlatıldı. Fakat karar çok daha önceden verilmiş. Bu son işin oylamasına bırakılmış.” dedi.

elcii

Almanya Federal Meclisi’nde 1915 olaylarına ilişkin tasarının kabul edilmesinin ardından istişarede bulunmak üzere Ankara’ya çağrılan Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, yurda döndü. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçakla saat 19.00’da Atatürk Havalimanı’na, buradan Ankara’ya gelen Büyükelçisi Karslıoğlu, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Almanya’da duygusal bir karar alındığını belirten Karslıoğlu şunları söyledi;

“Parlamento duygusal bir karar aldı. Biz duygularımızla değil mantığımızla, reel dünya ile hareket edeceğiz. Tabi ki Türk-Alman dostluğu devam edecek. Öncesinde çok konuşuldu, çok anlatıldı. Fakat karar çok daha önceden verilmiş. Bu son işin oylamasına bırakılmış. Almanya ile dostluğumuz şüphesiz sürecek.”

elci

Almanya Federal Parlamentosu’nun 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanıyan kararı kabul ettmesinden dolayı, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu Türkiye’ye çağırılmıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.